Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

0
Eva Stanová

Dátum narodenia: 27.7.1970, Bratislava
V súčasnosti žije: Bratislava, Slovensko
Národnosť: Slovenská


Ako sa to všetko začalo?
I keď som rada písala už ako dieťa, začiatok písania bol skôr v oblasti prežívania životných situácií a emócií, ktoré vo mne zanechávali.  Až okolo 30-teho roku života som odrazu cítila neutíchajúcu potrebu nazbierané emócie dať zo seba von. Najlepšia forma sa ukázalo písanie. Zručnosti som získavala postupne cez cvičenia, metódy. Pomáhali mi zvládať to, čo som prežila v minulosti a taktiež mi uľahčovali prítomnosť. Na ceste k písaniu ma najviac ovplyvnila kniha od Julie Cameron Umelcova cesta.
Celá moja životná cesta až doteraz sa niesla v znamení hľadania ŠŤASTIA. Prichádzali mi do života situácie, ktoré ma nútili hľadať ŠŤASTIE.
Objavte seba, objavte šťastie
Stala som sa opäť aj žiačkou, objavovala nový svet, ktorý funguje na iných princípoch: zodpovednosti voči sebe i voči iným, úprimnosti, pravde, harmónii, spokojnosti a riešení zo srdca. Išla som krôčik za krôčikom.  Najťažšou previerkou bol rozvod. Vo svojom vnútri som mala svoje rozhodnutie čisté. Moja rodina ma však dookola vracala do bodu, či som sa naozaj takto musela rozhodnúť. Tento tlak od rodiny a nekonečné množstvo otázok ma doviedlo k myšlienke napísať knihu. Nevedela som ešte obsah, ale prirodzene ma to doviedlo k spoznávaniu metód hľadania samej seba.
Investovala som do vzdelávania množstvo peňazí a času. Skúmala som a zisťovala ako fungujú metódy na mne: Čo ma posúva i pomáha mi byť šťastnou. Pýtala som sa samej seba množstvo otázok a hľadala na ne odpovede. Niekedy ma vlastné odpovede prekvapili a inokedy určité pravdy o sebe bolo aj ťažké prijať. No táto pravda mi prinášala slobodu. Rúcala staré presvedčenia, že len takto je možné žiť. A to mi umožňovalo dávať slobodu ľuďom okolo mňa. Výsledkom môjho prežívania a hľadania je kniha Objavte seba, objavte šťastie.
Štýl šťastie
Pri písaní knihy a cez aktuálne životné situácie som objavila, že tie najťažšie životné situácie, ktoré zvládnem, mi prinášajú tú najväčšiu hodnotu, ak k nim zaujmem správny postoj.  Objavovať seba je celoživotná starostlivosť o fyzické, mentálne i duševné zdravie a o pravdivosti k sebe samému. Svet nás potrebuje šťastných a je len na rozhodnutí každého z nás, či ŠŤASTIE vo svojom živote chceme.
Rozhodujem sa pre ŠŤASTIE každý deň. Život má teraz pre mňa väčšiu hodnotu,  je plnší a farebnejší, v súlade s božskými zámermi.  Preto môžem odovzdávať ďalej. Úprimnosť k samej sebe, mi dáva silu byť úprimná vo vzťahoch. Nelipnúť na nich len zo strachu, že nikto pri mne neostane.
Na slovenskom trhu vyšla tlačená kniha Objavte sebe, objavte šťastie a dokončujem tiež jej anglickú verziu. V roku 2012 som založila spoločnosť TORIBA, s.r.o., ktorej poslaním je inšpirovať k životnému štýlu ŠŤASTIE. Prostredníctvom článkov, kníh, seminárov, cvičení i kurzov. Sprevádzať tých, ktorí sa rozhodli nastúpiť svoju vlastnú cestu ŠŤASTIA.

Prajem Vám veľa šťastných dní.

Eva Stanová

0 komentárov:

Zverejnenie komentára